Ysk 2021 Hatay 1.si Bilfen Lisesinden

tarafından
29
Ysk 2021 Hatay 1.si Bilfen Lisesinden

2015 – 2016 öğretim döneminde İskenderun’da eğitime başlayan Bilfen İskenderun Liselerinde 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla büyük mutluluk yaşandı.  Bu yıl da “Bilfen Liselerinin Üniversite Sınavlarındaki Başarı Geleneği” bozulmadı ve Fen Lisesi öğrencisi Baran KORKMAZ’ın, AYT sayısal puanıyla elde ettiği Hatay 1.liği ve Türkiye 79.luğu, TYT puanıyla elde ettiği Türkiye 17.liği ile bu gurur tablosuna bir yenisi daha eklendi. 

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda elde edilen Türkiye dereceleri, Bilfen İskenderun Liselerine büyük gurur yaşattı. Mutluluğunu ve yaşadığı gururu öğretmenleri ile paylaşan AYT sayısal Hatay 1.si ve Türkiye 79.su, TYT Türkiye 17.si Bilfen İskenderun Fen Lisesi mezunlarından Baran KORKMAZ, sınava sistemli bir şekilde çalıştığını söyledi. Sayısal alanda başarılı olan öğrenci "Bizim gibi birçok öğrenciyi üniversite sınavı için hazırlayan öğretmenlerle birlikte olunca yapacağımız iş elbette kolaylaşıyor ama yine de çok çalışmak gerekiyor. Çalışırken de eksiğini bilmek gerekiyor. Ben de ona göre çalıştım. Bu başarımda benden desteklerini esirgemeyen aileme, öğretmenlerime ve arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.  Üniversite hayatımda da bu başarıyı korumak için elimden geleni yapacağım." dedi.

“Öğrencilerimizin Hayalleri İçin Çalışıyoruz.”

Bilfen İskenderun Liseleri Okul Müdürü Saime KOLTUK, “26 – 27 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen ve iki buçuk milyondan fazla öğrencinin katıldığı YKS’de sayısal puan türünde Bilfen İskenderun Fen Lisesi öğrencimiz Baran KORKMAZ, TYT puanıyla Türkiye 17.si; sayısal puanıyla Türkiye 79.su, Hatay 1.si oldu. Başarısıyla okulumuza büyük bir gurur yaşatan öğrencimizi tebrik ediyorum. Baran, hayallerini gerçekleştirmek için kendinden emin ve kararlı adımlarla ilerledi, çok emek verdi; okulumuzun kıymetli öğretmen ve yöneticileri de emeklerini onun emeklerine kattı. Mühendis olma hayalini Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde gerçekleştirme yolunda önemli bir adım attı. Onun aldığı bu başarılı sonuçla gerek ailesi gerekse öğretmenleri olarak hepimiz onur duyuyoruz. Baran’la birlikte YKS’ye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Hepsi büyük başarılar elde etti. İskenderun’da 6 yıldır faaliyet gösteren okulumuzda verdiğimiz nitelikli eğitimle öğrencilerimizi bir üst öğrenimlerine tam donanımlı hazırlamak, onların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için çalışıyoruz. Bu yıl da tüm çaba ve emeklerimizin karşılığını almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı